Detaje të reja nga tragjedia në Prizren, në shtëpinë ku u gjetën të vdekur babë e bijë ishte edhe një person

Prizreni është tronditur mbrëmë nga një rast që ka ndodhur në rrugën “Durmish Asllani”. Babë e bijë janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre, derisa dyshimet e para janë se babai fillimisht e ka vrarë vajzën e pastaj veten.

E në momentin kur ka ndodhur rasti, në shtëpi ka qenë edhe vëllai i viktimës.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Vëllai i viktimës ka qenë në vend të ngjarjes. Dëshmitarët përreth, fqinjët, e kanë lajmëruar rastin. Jemi duke punuar që të zbardhet ky rast. Ata kanë qenë në shtëpi dhe mund të intervistohen si dëshmitarë”, ka thënë Osmanollaj.

Ndryshe, ngjarja dyshohet se ka ndodhur pak minuta para se polici do të duhej të nisej për në vendin e tij të punës, aty ku po punonte tash e një kohë si doganier.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *