Në këto vendbanime janë 47 të prekurit nga Komuna e Prizrenit me Covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.827 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 728 raste pozitive.

Në Komunën e Prizrenit janë shënuar 47 raste në këto vendbanime:

Në Prizre 41 raste,

Në Lubizhdë 3 raste,

Në Zhur 2 raste,

Në Zojzë 1 rast. /Prizreni Sot/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *