Nga këto vendbanime janë 27 të prekurit me Covid 19 nga Komuna e Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 720 raste pozitive.

Në Komunën e Prizrenit janë 27 raste nga këto mjedise:

Në Prizren janë 25 raste,

Në Zhur janë 2 raste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *