Nga këto vendbanime janë 32 rastet me Covid 19 nga Komuna e Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 279 raste pozitive.

Në Komunën e Prizrenit janë 32 raste nga këto vendbanime:

Prizren 29 raste

Në fshatin Hoqë e qytetit 1 rast

Në fshatin Korishë 1 rast

Në fshatin Zhur 1 rast

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *