Nga këto vendbanime janë 53 raste me Covid 19 nga Komuna e Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.816 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 807 raste pozitive.

Nga Komuna e Prizrenit janw 53 raste:

Nga Prizreni janë 43 raste,

Nga Caparci 1 rast,

Nga Korisha 1 rast,

Nga Lubinja e poshtme 1 rast,

Nga Poslishti 1 rast,

Nga Romaja 2 raste,

Nga Shkoza 1 rast,

Nga Velezha 1 rast,

Nga Zymi 1 rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *