Nga këto vendbanime të Komunës së Prizrenit janë 20 rastet e sotme me Covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 334 raste pozitive.

Në Prizren janë 20 raste të cilat vijnë nga këto mjedise:

Në Prizren 17 raste

Në Vërmicë 1 rast

Në Nashec 1 rast

Në Lubizhdë 1 rast

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *