Nga këto vendbanime janë 33 rastet nga Komuna e Prizrenit me Covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.794 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 730 raste pozitive.

Në komunën ePrizrenit janë 33 raste nga këto vendbanime:

Nga Prizreni 29 raste,

Në Gjonaj 1 rast,

Në Korishë 1 rast,

Në Lubizhdë 1 rast

Në Zym 1 rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *