Nga këto vendbanime janë 28 rastet me Covid 19 nga Komuna e Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.733 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 379 raste pozitive.

Nga Komuna e Prizrenit janë 28 raste nga këto vendbanime:

Në fshatin Atmaxhë 1 rast

Në fshatin Hoqë e qytetit 2 raste

Në fshatin Korishë 1 rast

Në fshatin Malësi e Re 1 rast

Në Prizren 20 raste

Në fshatin Vlashnje 1 rast

Në fshatin Zhur 2 raste

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *