Përfundon sezoni, Liria mbetet në ligën e parë

Ka përfunduar sezoni në Ligën e Parë të futbollit në Kosovë.

 Liria e Prizrenit nuk ka arritur që ta realizoj “objektivin” e saj që të inkuadrohet në Superligë.

Liria ka arritur që t’i shënojë 8 fitore dhe 10 barazime, në ndërkohë që i ka humbur 9 ndeshje, dhe ka arritur që t’i grumbullojë 34 pikë.

Liria është në vendin e 5.

Nga grupi A në Superligë do të inkuadrohet Malisheva, duke e lënë në play-off Dukagjinin.

Në anën tjetër, në grupin B në Superligë do të inkuadrohet ekipi nga Lipjani, Ulpiana, kurse në vendin e dytë mbetet Flamurtari.

Edhe në vitin e ardhshëm Liria do të bëjë gara në Ligën e Parë.

Se çka do të ndodhë me Lirinë mbetet të shihet?/Prizreni Sot/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *